Předškoláci se těší do školy

Zápis do 1. tříd se nezadržitelně blíží, a tak se řada dětí v doprovodu svých rodičů rozhodla, vyzkoušet si alespoň na chvilinku, jaké to je, býti skutečnými školáky. 

Dveře školy byly otevřeny pro naše nejmenší ve dnech 22. února a 22. března. Pořádáním programu Veselé učeníčko se každoročně snažíme, aby přechod z MŠ do ZŠ byl pro děti co nejjednodušší a pomohl jim seznámit se s novým prostředím, do kterého po letních prázdninách nastoupí. Jednotlivé činnosti tohoto programu jsou řazeny za sebou tak, aby byly pro děti zajímavé, různorodé a zároveň zvládnutelné. Jsou zaměřeny především na rozvoj grafomotoriky, sluchu, zraku, prostorové a pravolevé orientace a matematické představy, současně jsou jednotlivé aktivity pojaty jako zábava a hraní pro radost. Rodiče svou přítomností získávají náměty pro práci s dítětem a také jsou činnosti motivací pro spolupráci s dětmi. 
Den zápisu na školní rok 2018/ 2019 je přede dveřmi a my věříme, že se předškoláci zbavili veškerého ostychu a na tento velký den se už těší. Přejeme jim hodně zdaru.

Mgr. Irma Hatzl  

Fotogalerie:

© 2011 - WINY, s.r.o. hosting & webdesign