Zahájení školního roku

Nový školní rok 2017/2018 odstartoval v pondělí 4. září a žáci opět usedli do svých lavic. Pro mnohé z nich nic nového, protože základní školu navštěvují už nějaký rok. Po dvou měsících se setkali se svými spolužáky a třídními učiteli a popovídali si o prázdninových zážitcích. Zároveň se dozvěděli, co je čeká v následujících deseti měsících.

První den ale bývá velkou událostí především pro prvňáčky, a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Dvaačtyřicet usměvavých a zvědavých prvňáčků přišlo v doprovodu svých rodičů, babiček a dědečků a jiných příbuzných. Ve vyzdobených třídách je přivítal pan ředitel, spolu s panem zástupcem a samozřejmě také třídními učitelkami. Děti kromě milých slov obdržely balíček s potřebnými pomůckami a s úsměvem odcházely domů.

V letošním roce je na ZŠ Mikulov, Hraničářů otevřen i přípravný ročník pod vedením paní učitelky Widholmové, do kterého bylo zařazeno 9 dětí.

Všem žákům přejeme příjemný školní rok plný pohody, úspěchů a krásných zážitků a deváťákům držíme palce při rozhodování ve volbě svého dalšího zaměření.


Irma Hatzl

© 2011 - WINY, s.r.o. hosting & webdesign