Plavání nás vážně baví

Naši žáčci druhých a třetích tříd začali od 8. 9. 2021 navštěvovat plaveckou školu Delfín, která své hodiny vyučuje na plaveckém bazénu v Břeclavi.

V deseti lekcích se mladí plaváčci zdokonalili v základních plaveckých stylech, jako jsou znak, prsa a kraul. A protože při každé činnosti je potřeba zažít i trochu legrace, tak se žáci věnovali i různým skokům a pádům do vody, hráli rozmanité vodní a povodní hry a zasoutěžili si při štafetových kláních. Každá správná plavecká škola, naši nevyjímaje, byla zakončena téměř opravdickým závodem, po kterém každý žák dostal mokré vysvědčení. A jestli to byla želva nebo delfín, to záleželo na pracovitosti a píli každého ze zúčastněných.

Z průběhu všech lekcí bylo cítit velké nadšení a odhodlání žáčků, kteří se na každou následující lekci těšili více a více. A jestli u někoho přetrvávají drobné nedostatky v technice plavání, nevadí, to se určitě brzy napraví tréninkem na koupališti.  Všechny paní učitelky byly ze svých dětiček a jejich plaveckého umění tak namotivované, že místy nebyla žádná z nich na břehu. Ve vodě se snažily proniknout do plaveckých tajů společně se svými žáky.

A když se zeptáte dětí: Jaké to bylo? Dostanete zaručeně odpověď: Bylo to super!!!

Fotogalerie ke shlédnutí