Slavnosti města Mikulova

V sobotu 28. května 2022 za krásného počasí proběhly na Náměstí Slavnosti města Mikulova. Jednou z jejich nejpovedenějších částí byla přehlídka vystoupení žáků mikulovských škol. A protože na Hrancl chodí spousta šikovných dětí, vystupovali jsme také.

Předskokany nám udělala skvělá školní skupina The Muffians ze ZŠ Valtická a poté se již na rozehřáté publikum vrhli holky a kluci z tanečního kroužku, který výtečně již několik let vede Vendula Pešková. Tanečníci  za doprovodu hutného hlomozu nasadili vysoké pohybové tempo a tak návykové krokové kreace, že stojící diváci bez jakéhokoli studu začali křepčit a pod sedícími se začaly houpat lavičky. Dokonce MP Mikulov byl doložen i jeden případ, kdy se jednomu nic netušícímu projíždějícímu vozíčkáři svévolně splašil vozík. Závěr vystoupení byl naprosto strhující a na celém náměstí by se nenašel jediný pár rukou, který by s tanečníky netleskal do rytmu hudby.

Druhým kulturním esem z naší stáje byla začínající klavírní virtuoska, Julinka Tichá. Z elektronického inštrumentu okresní úrovně svou bravurní hrou dostala úplné maximum, a to i navzdory tomu, že Julinka seděla na neseřiditelné židličce o dobrých 15 cm níž, než bylo třeba. Místní zvukař také dostatečně nezabezpečil řádné odposlechy, ve kterých by interpretka slyšela
  tóny své skladby Bleší pochod. Bouřlivý aplaus, který vyplašil hejno špačků dosedajících na polích u Othentalu, byl zaslouženou odměnou za tento nevšední hudební zážitek.

Dalším, zatím ještě nebroušeným, diamantem z umělecké dílny Hrancl s.r.o., bylo vystoupení našich nových žáků z Ukrajiny, kteří velmi procítěně zazpívali a na kytary zahráli oblíbenou lidovou píseň Osmyi Kolor.
 V tuto chvíli si všichni diváci uvědomili, jak krutý někdy umí osud být a jaké nástrahy mohou člověka potkat při jeho poutí životem.  V závěru skladby se k účinkujícím tleskáním do taktu přidalo celé náměstí a toto hudebněvokální těleso, sestavené a opečovávané Luďkem Machem, si užilo zasloužený a přejícný úspěch.

Myslím, že nic nezkazím, když na závěr ocituji přihlížejícího pana ředitele, Mgr. Miroslava Pokorného, který s pýchou a spokojeností v hlase lakonicky prohlásil: „Byla to špica.“

Všem účinkujícím moc děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a blahopřejeme k předvedeným výkonům.
J. Souchop