Projekt Digime

Od 1. 9. 2020 začala naše škola začala realizovat projekt Digime, do kterého jsme byli jako partner přizváni Střediskem volného času Lužánky. Celý název projektu je Digitální & mediální kompetence pro žáky a učitele.

Projekt vznikl za finanční podpory programu Interreg a jeho hlavní náplní je posílení informačního myšlení a digitálních kompetencí nejenom žáků, ale i učitelů.  Část projektu realizovaná naší školou nese název „Hrancl v pohybu“. Nosným prvkem je 3D tisk. Hlavní myšlenkou projektu je soutěž mezi dvěma žákovskými týmy, jež dle vlastního návrhu na 3D tiskárně vyrobí pohybující se model, se kterým se v měřeném závodě utkají s výtiskem (modelem) konkurenční skupiny. Obě skupiny tvoří žáci devátého ročníku, které odborně, pedagogicky a psychologicky vede paní učitelka Jana Panáčková ve spolupráci s panem učitelem Jiřím Souchopem.

Plovák s pulzním motorem
3D pera