Podpora společného vzdělávání

Od 1. 9. 2017 do 31. 8. 2019 je naše škola realizátorem projektu CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0006678 s názvem "Podpora společného vzdělávání", který je spolufinancován Evropskou unií.

Projekt je zaměřen na omezování a prevenci předčasného ukončování školní docházky a podpory rovného přístupu ke kvalitním programům školního rozvoje, k primárnímu vzdělávání a rovněž možnostem formálního a neformálního vzdělávání.

Zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích.

Celková výše podpory činí 925 446,- Kč.

Ve škole byl alchymista!

Ve školním roce 2013/2014 a následujícím se naše škola ve spolupráci s Gymnáziem a Jazykovou školou s právem státní jazykové zkoušky Břeclav učastní projektu CZ.1.07/1.1.00/44.0006, Podpora přírodovědného a technického vzdělávání na středních školách v Jihomoravském kraji.

Žáci 2. stupně školy se na břeclavském gymnáziu v průběhu dalších dvou let zúčastní bloků laboratorních prací z předmětů fyzika, chemie a biologie. Své dovednosti v přírodovědných disciplínách pak mohou prohlubovat v kroužcích, které navazují na výuku výše uvedených předmětů. Je pro ně připravena celá řada dalších aktivit, exkurzí a návštěv vědeckých pracovišť vysokých škol.

Součástí projektu

Podpora přírodovědného a technického vzdělávání

Ve školním roce 2013/2014 a následujícím se naše škola ve spolupráci s Gymnáziem, Střední odbornou školou a Středním odborným učilištěm Mikulov (dále jen GSS Mikulov) učastní  projektu CZ.1.07/1.1.00/44.0006, Podpora přírodovědného a technického vzdělávání na středních školách v Jihomoravském kraji.

Žáci 7. až 9. tříd se v pravidelných intervalech účastní výuky na GSS Mikulov v předmětech fyzika, chemie a pracovní činnosti. Své dovednosti v přírodovědných disciplínách pak mohou také prohlubovat při provádění laboratorních prací z fyziky a chemie v kroužcích, které navazují na výuku výše uvedených předmětů.  Zručnost dále rozvíjejí v

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás touto cestou požádali o spolupráci v projektu Ovoce do škol, kterého se účastní i naše škola. v přiloženém letáku najdete základní informace o projektu a také o dobrovolném dotazníkovém šetření pro rodiče dětí zapojených do projektu. Veškeré informace, včetně dotazníku naleznete na Ovoce do škol.

EU peníze školám

Škola se zapojila do realizace projektu „Zkvalitnění podmínek pro vzdělávání" v rámci operačního programu „Vzdělávání pro konkurenceschopnost", který vyhlásilo MŠMT pro všechny základní školy v ČR a který je zcela financován z ESF (evropský sociální fond) bez spoluúčasti školy a jejího zřizovatele. Podařilo se vypracovat projekt, který byl v září 2011 schválen. Byl sestaven realizační tým, který na projektu začíná pracovat. Přidělené prostředky budou použity na zlepšení materiálních a vzdělávacích podmínek školy, zejména v oblasti výuky cizích jazyků, informačně komunikačních technologií (ICT), čtenářské a informační gramotnosti, matematické a finanční gramotnosti a přírodních věd. Už nyní se tedy žáci mohou