Zápis dětí do 1. tříd

26. dubna proběhl v naší škole zápis dětí do 1. tříd. Zákonní zástupci nejdříve vyplnili a podepsali přihlášku a poté si jejich děti mohly zábavnou formou otestovat, co všechno již umí, znají a jak jsou šikovné. 

Tématem letošního zápisu byl "Obchodní dům Hrancl", přičemž paní učitelky z 1. stupně připravily řadu pěkných a zajímavých úkolů v jednotlivých odděleních obchodního domu: hračkářství, knihkupectví, obuv, sportovní potřeby., Děti zde mohly ukázat své schopnosti a vědomosti, které získaly v mateřské škole. Malovaly, počítaly do pěti, přiřazovaly obrázky, hledaly stíny zvířátek, navlékaly korálky, určovaly geometrické tvary, projevily své pohybové nadání na krátkých překážkových dráhách a my věříme, že u toho všeho prožily spoustu zábavy. Aby se na naší škole neztratily, starali se o ně žáci z 8. a 9. ročníků, kteří plnili funkci jejich průvodců.

Každé z dětí po úspěšném splnění úkolů obdrželo medaili jako památku na právě prožité okamžiky. Zároveň si za hrací peníze, které plněním úkolů získaly, mohly vybrat některé z milých drobností vyrobené našimi žáky. Před odchodem ze školy se předškoláci také mohli podepsat na tradiční zeď podpisů a obrázků, kterou každoročně obnovujeme, nebo zde namalovat obrázek, aby jej mohli vidět po celý školní rok, než přijde nový zápis. 

Den zápisu se opravdu vydařil a my se již nyní těšíme na prvňáčky, kteří v září zasednou do lavic naší školy.  


Prohlédněte si celou fotogalerii ze zápisu ZDE

Aktualita je zařazená v kategoriích: